Mixed Content Sorunu – SSL Yeşil Bar Çözümü

0

Mixed Content Sorunu (Karışık içerik sorunu). Bildiğiniz üzeri ssl sertifikası sayesinde sitenizde güven verilecek alışverişi rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Daha güvenilir görünmesi açısından önemli  ssl sertifikasının önemli bir yeri vardır. Eğer bir ssl sertifikasına sahipseniz ve sitenizde yeşil bar görünmüyorsa çözümünü sizlere sunacağım.

Mixed Content sorunu sitenizde o anki sayfada veya anasayfanızda bulunan link ve resimlerin hala dönüştürülmemiş olmasından kaynaklanıyor.

Eğer ssl sertifikanızı yeni oluşturup sitenizde aktif hale getirmişseniz ve mixed content (karışık içerik) sorunu ile karşılaşmışsanız yapmanız gerekenler sadece o sayfada http olarak görünen linkleri ve görsellerin uzantılarını https olarak yenilemektir.

Sitenizin anasayfasında yeşil bar görünmüyor ise logonuzun uzantısının https olduğuna dikkat edin. Eğer değil ise tema panelinizden düzenleyebilirsiniz. Logonuz eğer https uzantılı ise anasayfanızda bulunan linklerden veya eklediğiniz başka bir resimin http bağlantı yapısına sahip olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Bu yüzden bulunduğunuz sayfada F12 tuşuna basarak açılan pencerede Console bölümüne gelip http uzantılı olan link ve görselleri görebilirsiniz. Link ve görselleri tespit ettikten sonra gerekli yazı ve sayfaları düzenleyerek mixed content sorunu’na çözüm bulabilirsiniz.