0xc000007b Uygulama düzgün olarak başlatılamadı hatası – Kesin Çözüm

0

0xc000007b herkesin başına muhakkak gelmiş bir hata kodudur. Bunun için internette bir çok çözüm önerilmiş fakat bu öneriler çoğunlukla olumsuz sonuç vermektedir. Far Cry, Pes (Pro evolution Soccer), Mafia 2, Assassin’s Creed gibi başlıca oyunlarda bu hatayı vermektedir. Tabi oyunların yanı sıra ugulamalarda da hata vermektedir.0xc000007b uygulama durduruldu hatası için bilgisayarınıza format atmanıza gerek yoktur. Hatanın kaynaklandığı dll dosyasını bulup sisteminize uygun olanı indirmeniz yeterli olacaktır.

Hata dll eskikliğinden kaynaklanmaz. Dll dosyası sisteminize uyumlu olmadığı için bu hatayı vermektedir. Yani indirdiğiniz dll dosyası x86 uyumludur fakat sisteminiz x64 uyumlu dll dosyasını desteklemektedir. Bu yüzden hata verir. Uygulama veya oyunun açılmasında yardımcı olan hatalı dll dosyasını sisteminize uyumlu hale getirip soruna çözüm bulabilirsiniz. 

Hata herkeste farklı dll dosyasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden hangi dll dosyasından kaynaklandığını öğrenmek için  videoyu izleyiniz.,

 

0xc000007b HATASI KESİN ÇÖZÜM – VİDEO

Kullandığım Program ( Dependency Walker)

TIKLA İNDİR (32 Bit x86)

TIKLA İNDİR (64 Bit x64)

 

Dll dosylarını indirebileceğiniz site

TIKLA GİT

 

0xc000007b hatasınından nasıl kurtulacağınızı videoda detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Sorunuz için konu altına yorum bırakın. Yapamayanlar için Alpemix üzerinden yardımcı olacağım.